• Telefon : 0532 015 15 34

Bilindiği üzere E Fatura ve E Arşiv uygulamasına geçişler kademeli olarak yürütülüyor. 2020 Yılına girmemizle bir çok iştetme için e fatura ve e arşiv e geçişler zorunlu kılındı.

Peki sizin işletmeniz e fatura veya e arşive geçiş sağladı mı ?

E fatura ve E Arşiv e geçmek için kurumsal mail hesaplarına ihtiyaç duyduğunuzu biliyormuydunuz ?

Kurumsal Mail Nedir ?

Kurumsal mail: firmanızın uzantısına sahip, firmanıza özel mail adresleridir.
Örneğin firmanızın ünvanının "EFLATUN TURİZM" olduğunu varsayalım. Kurumsal mail adresi genellikle info mail diye bilinir ama info@ olabileceği gibi firmanızın departmanları veya personeller için de mail adresleri oluşturup kullanabilirsiniz. 

info@eflatunturizm.com 
muhasebe@eflatunturizm.com
mehmet.kaya@eflatunturizm.com 
ezgi.yavuz@eflatunturizm.com 

 

E fatura için tercih edilen mail adresleri genelde efatura@eflatunturizm.com şeklinde,

E Arşiv için ise earsiv@eflatunturizm.com şeklinde tercih edilmektedir. 

Tabi bu arada eflatun Turizm'in örnek olduğunu unutmayalım.

Kurumsal mail adresleri .com uzantılı olabileceği gibi eğer işletmeniz bir şirket ise .com.tr uzantılı mail adresleri de alabilirsiniz. 

Şimdi firmanız için kurumsal mail adreslerinizi nasıl alabileceğinize bir göz atalım.

 

E Fatura ve E Arşiv için kurumsal mail adresini nasıl alabilirim ?

İşletmenize kurumsal mail adresi almak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. 

Öncelikle sitemizin üst kısmındaki ücretlendirme linkine tıklayınız. 

1. Aşama ihtiyacınıza göre uygun mail paketini belirleme; Firmanızın ihtiyaç duyduğu e posta hesabı sayısına göre uygun paketi seçiniz. 

Kurumsal Mail Fiyatları

Kullanılacak mail sayısına göre ve kullanım kotasına göre mail ücretleri değişmektedir.

2. Aşama Alan adı belirleme; Kendi uzantınıza ait bir mail hesabı kullanabilmek için bir alan adına ( Domain ) sahip olmanız gerekmektedir. Alan adınız yok ise, almak istediğiniz alan adını girerek öncelikle alan adının uygunluğunu sorgulamanız gerekmektedir. Eğer almak istediğiniz alan adı kullanımda değil ise devam edebilirsiniz. Daha önce satın aldığınız bir alan adınız var ise başka firmada var olan alan adımı kullanacağım seçeneği ile devam etmeniz gerekmektedir. Not: Eğer com.tr alan adı başvurunda bulunmak istiyorsanız com.tr ile ilgili istenen evrakları ibraz edebilmeniz gerekmektedir. 

info mail almak için domain belirleme

3. Aşama Süre Seçimi; Seçtiğiniz mail paketi ve alan adınızın ücretini bu aşamada görebilir ve bu hizmetleri kaç yıllık almak istediğinizi bu alandan belirleyebilirsiniz. Seçiminizi yaptığınızda ücret otomatik olarak güncellenmektedir. Süre seçimini yaptıktan sonra devam et butonuna basınız.

info mail almak için süre seçimi

 

4. Aşama Kayıt olma veya Oturum Açma: Eğer kurumsalmail.com. tr ye kayıt olmadıysanız kayıt ol butonuna tıklayarak kayıt olmanız gerekir. 

İnfo Mail Almak için kayıt olmak veya oturum açmak

5. Aşama Kurumsalmail.com.tr ye kayıt olma: Sizden istenen bilgileri doldurup kaydınızı tamamlayınız. 

Kurumsal Mail' Kayıt olmak

6. Aşama Siparişinizi Onaylama: Kayıt işleminizi tamamladıktan veya oturum açtıktan sonra daha önce oluşturduğunuz işlemler yeniden ekrana gelecektir. Bu ekranda devam et butonuna tıklayarak siparişlerinizi onaylandıktan sonra ödeme ekranına yönlendirileceksiniz. Ödemenizi ister kredi kartı ile ister havale eft yolu ile ödeyebilirsiniz.

Ödeme işlemini tamamlama

Ödemenizi tamamladıktan sonra info mail hesabınızı veya diğer uzantılarda mail hesaplarınızı oluşturup kullanmaya başlayabilirsiniz. 

7. Aşama mail hesaplarınızı oluşturma: Sol menüden mail hesaplarım linkine tıklayıp mail hesabı oluştur butonuna basınız.

Açılacak ekranda mailinizin ön ekini giriniz, ardından bu mail hesabınız için bir şifre oluşturup mail oluştur butonuna tıklayınız. 

Mail hesabı oluşturma

 
Bu işlemleri tamamlama konusunda yardıma ihtiyaç duyarsanız aşağıdaki müşteri destek hattından bize ulaşabilirsiniz. 

HEMEN BAŞLAYIN

Eğer yukarıdaki işlemler size zor ve anlaşılmaz geliyor ise 0 850 207 46 94 numaralı telefonu arayarak tüm işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.  

Hemen Ara 0532 015 15 34 7 / 24 Whatsapp destek hattı