• Telefon : 0532 015 15 34

Son zamanlarda mail ile bulaşan virüslerin sayısı oldukça çoğaldı. Ayrıca sayısının artışı ile beraber gönderme methotları ve inandırıcılığı da her geçen gün artmakta. Örneğin; Banka dekonto görünümünde mailler, Kargo bilgilendirme mailleri, sipariş teyit mailleri ve benzeri onlarca methot kullanılarak bilgisayarınıza virüs bulaştırmak isteyen korsanlar her geçen gün yeni yöntemler deneyerek bilgisayarınıza virüs bulaştırmak istiyorlar. 

 

Bu şekilde gönderilen virüslü mailler bilgisayarınıza nasıl bulaşır ?

Öncelikle bu tarz maillerin size ulaşması ile bilgisayarınıza virüs bulaşmaz. Bu maillerdeki ekli dosyalara tıklandığında veya oradaki linklere tıklandığında bigisayarınıza bulaşır.

 

Mail virüsü bulaşan bilgisayarlada ne olur ? 

En yaygın olanı bilgisayarınıza bulaşan virüsün bilgisayarınızdaki önemli dosyaları şifrelemesi ve bu şifrelerin açılması için sizden ücret talep edilmesidir. 


Mail virüslerini nasıl engellersiniz ? 

Eğer sunucunuzda kurulu bir mail antivirüsü var ise bu tarz mailler sunucudaki antivirüse takılır ve size ulaşması engellenir. Ancak suncunuzda herhangi bir koruma yok ise her gelen maili itina ile inceleyip öyle davranmanız gerekiyor. Her ekli dosyayı açmamanız gerekiyor. 

 

Kurumsal Mail Farkı Nedir ?

Gelişmiş anti virüs koruması ile size gönderilen mailler sunucuda anti virüs tarafından taranır, herhangi bir zararlı yazılım bulunduruyor ise, size iletilmesine izin verilmez böylece hem bilgisayarınız hem ağdaki diğer bilgisayarlarınız korunmuş olur.

Hemen Ara 0532 015 15 34 7 / 24 Whatsapp destek hattı