• Telefon : 0532 015 15 34

Firmalar neden kurumsal e posta kullanırlar ?

Her kişi veya firma hotmail, gmail uzantılı mail adresi edinebilir ve rahatlıkla kullanabilir. Üstelik bu tarz mail adreslerinin kurulumu da kullanımı da çok kolaydır. Peki neden insanlar firmaadi@gmail.com adresi yerine info@firmaadi.com mail adreslerini kullanmayı tercih ederler ?

Çünkü info@firmaadi.com şeklinde oluşturulan mail adresi firmaya özgüdür. Firmanın kurumsal e postasıdır. Bütün büyük şirketleri incelediğimizde hepsi kurumsal e-posta adresleri kullanmaktadırlar.

Kurumsal e posta ücretsiz alınabilen hotmail, veya gmail uzantısına göre çok daha prestijlidir. Kosgeb'e başvurularda firmanın mail adresi bölümüne kurumsal mail adresi istenmektedir.

Maliyede e fatura işlemlerinde kurumsal e-posta adresleri şart koşulmaktadır. 

Bankalar ve diğer resmi kuruluşlarda firmanın e-posta adreslerini talep ederken kurumsal e posta adreslerini tercih etmektedirler. 

Ayrıca kurumsal e posta kullanmanın en geçerli sebebi ise müşterilerinize bırakacağınız izlenim. Fiyat teklifleri, sipariş detayları gibi direk müşteri ile yazışmalarda hotmail veya gmail gibi anonim herkes tarafından kullanılan mail adreslerinin kullanılması firmanın prestijini olumsuz etkileyecektir. 

Fakat kurumsal e-posta kullanımı hem resmi kurumlardaki işlemlerinizi daha da kolaylaştıracak hemde müşterilerinizle yazışmalarınızda güven verecektir. 

 

 

HEMEN BAŞLAYIN

Eğer işlemler size zor ve anlaşılmaz geliyor ise 0 850 207 46 94 numaralı telefonu arayarak müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile tüm işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.  

Hemen Ara 0532 015 15 34 7 / 24 Whatsapp destek hattı