Mail Hesaplarınızı Kendiniz Yönetin.

Şirket maillerinin güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz

Bildiğiniz üzere şirket mailleri kullanan firmaların yazışmaları mailler sayesinde gerçekleşir. Çoğu zaman banka talimatları, teklifler, siparişler ve daha onlarca önemli yazışma hep mail üzerinden döner.

Peki bu kadar aktif ve önemli seviyede kullandığınız maillerinizin şifreleri yeterince güvenli mi

Bu sorunun cevabını bulmak için mail şifrelerinizin nasıl oluştuğu ile başlamak gerekiyor.

Maillerinizi web tasarım hizmeti aldığınız firma mı açıyor; kimseyi suçlamak niyetinde değiliz ama bu sizin için bir zafiyettir. Doğru olanı kendi mail şifrenizi kendiniz oluşturmanızdır. Maillerinizin yönetimi sizde olur ise dilediğiniz zaman mail açma, kapatma, veya şifrelerini değiştirme gibi önemli işlemleri kendiniz online olarak yapabilirsiniz.

Maillerinizin şifresini belirlerken neye göre belirliyorsunuz Aklınızda kalacak hatırlamak istediğinizde kolayca hatırlayabileceğiniz bir şifrenin sizin için güvenilir olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü güvenli bir şifre akılda tutulmayacak kadar karmaşık, içerisinde hem harf hem rakam hemde özel karakterleri barındıran ve en az 8 haneden oluşan şiflerdir. 

Firmanızdaki tüm maillerinizin şifresi aynı mı Eyvah en büyük zaafiyet bu aslında şöyle bir düşünün iş yerinizde onlarca kişinin çalıştığını düşünün bu insanların hepsine aynı şekilde güveniyor musunuz, içinde kötü niyetli bir kişi bile olsa herkesin şifresini biliyor demektir. Mailinizin şifresini bilen kötü niyetli bir çalışanın neler yapabileceğini bir düşünün bakalım. 

 


Şirket maillerinizin güvenliği mail güvenliği mail güvenlik