Tüm Mail Sorunlarına Kalıcı Çözümler

Eğer sizde şirket maillerinizde aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız ve bu sorunlardan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız lütfen bu makaleyi baştan aşağı okuyun. 

  • Şirket Mail hizmetinizde zaman zaman kesinti olması
  • Çok fazla sayıda spam mail gelmesi
  • Gönderdiğiniz maillerin zamanında karşı tarafa ulaşmaması 
  • Gönderdiğiniz maillerin gönderdiğiniz kişinin gereksiz klasörüne düşmesi
  • Sürekli Mail delivery system hatası içeren mail hataları alıyorsanız.
  • Outlookta gönderal yaptığınızda hata oluyorsa. 
  • Belirli kişilere mail gönderemiyorsanız
  • Her mail gönderdikten sonra karşı tarafı telefonla arayıp mailin ulaşıp ulaşmadığını teyit etme gereği duyuyorsanız;


Lütfen bu yazıyı baştan sona okuyun

 

Öncelikle Şirket maillerinde neden sorun yaşanıyor

Herhangi bir firmadan alacağınız standart bir hosting paketinde ( Veya sizin adınıza web sitenizi yapan kişinin & firmanın satın alacağı hosting paketi ) beraberinde mail hizmeti de sunulmuş olur.

Standart Hosting fiyatlarda oldukça uygundur ortalama yıllık 14 - 30 $ civarındadır. Bu aşamada satın aldığınız hosting paketinin mail hizmeti olduğundan kendinize ait info@firmanizinadi.com şekilde mail adresleri oluşturup kullanabilirsiniz. Ya da web sitesi konusunda hizmet aldığınız yerle irtibata geçip ihtiyacınız olan mailleri belirler ve outlook kurulumu yapıp kullanmaya başlarsınız.

Ancak zaman ilerledikçe çok sayıda spam (gereksiz) mail gelmeye başlar, sonrasında gönderdiğiniz mailler karşı tarafa ulaşmaz veya size gönderilen mailler size ulaşmamaya başlar özetle sorunlar yavaş yavaş şirket mailinizi kullanılmaz ve can sıkıcı bir hale getirir.

Sürekli Mail delivery system şeklinde hata mailleri gelmeye başlar, zaman zaman yaşanan hizmet kesintisi de cabası. 

Sizde eskiden olduğu gibi @hotmail.com veya @gmail.com uzantılı maillere yeniden bel bağlarsınız. 

Sorunların sebebi: Hosting firmaları fiyatları uygun verebilmek için birbirleri ile yarışmaktadırlar. Bunu sağlayabilmek için bir sunucuda yüzlerce hatta daha fazla site barıdırırlar.  Tüm bu siteler aynı ip adresini ve aynı mail sunucusunu kullandığından dolayı sorunlar da kaçınılmaz oluyor. 

Diyelim ki sizin sitenizle aynı sunucuyu paylaşan 100 site var, her sitenin 10 adet mail hesabı olsa 1000 mail hesabı eder. Her mail hesabının günlük 10 adet mail gönderdiğini ve 10 adet mail aldığını varsayarsak günde 20.000 mail trafiği demektir.

Bu durum sizi nasıl etkiler;

1. Gönderdiğiniz mailin, mail kuyruğuna takılmasını böylece anında gitmemesine sebep olur.

2. Size gönderilen maillerin de aynı şekilde kuyruğa takılmasından dolayı geç gelmesine sebep olur.

3. Aslında yukarıdaki sorunlar çok önemli değildir geç te olsa mailiniz gider ve gelir. Ancak sizinle beraber aynı sunucudan hizmet alan hiç tanımadığınız bir kullanıcının bilgisayarına virüs bulaşırsa işte büyük sorun burada başlıyor.

Virüs bulaşan bilgisayar arka planda binlerce mail gönderiyor böylece sunucunun mail trafiği kilitlenmiş olur. Bu sizin mail alışverişinizi de olumsuz olarak etkiler. Ayrıca virüs bulaşan bilgisayar dakikada binlerce mail gönderdiğinden sizin mail adresleri içinde kullanılan ip adresi kara listeye düşer. 

Böylece sizin gönderdiğiniz normal mailleriniz de aynı ip adresinden gönderileceğinden diğer mail sunucuları tarafından tehlikeli veya spam olarak görüleceğinden mailiniz çoğu zaman karşı tarafa ulaşmaz. Böyle durumlarda size hata mailleri gelir. Bu hata maillerini Türkçeye çevirdiğinizde yukarıdaki anlatılanları doğruladığını görürsünüz. Sonuç olarak hiç tanımadığınız bir kişinin veya firmanın bilgisayarına bulaşan virüsün kurbanı olmuş olursunuz. 

4. Sizinle aynı sunucuyu paylaşan başka bir kullanıcının toplu mail göndermesi; Yukarıda bilgisayara virüs bulaşmasından bahsettik, aslında her zaman virüs bulaşmasına gerek yoktur. Bazen bir kullanıcı reklam amaçlı toplu mail göndermektedir. Bu da yukarıdaki olayları sırası ile tetiklemektedir. Yine hiç tanımadığınız bir kullanıcının yaptığı işlemin kurbanı olursunuz.

5. Ortak spam mail ( gereksiz mail ) ayarları; Sizinle aynı sunucuyu paylaşan yüzlerce web sitesi ile aynı ayarları paylaşıyor olmanızın sıkıntısını aslında önce siz, sonra hizmetinizi alan firma yaşamaktadır. Sizin yaşadığınız sorun çok sayıda spam gelmesi veya bazen gerekli maillerinde gelmemesi. Barındırma hizmeti aldığınız firmanın yaşayacağı sorun ise; Müşterilerinden sürekli gelen şikayetler çünkü spam seviyesini bir firma veya bir site için ayarlayamayacağından çok fazla sayıda spam mail geliyor diyen müşterisi için spam seviyesini daha güvenli hale getirdiğinde bu defa başka bir müşterisi kendisine gönderilen maillerin kendisine ulaşmadığını belirtecektir. Bu kısır döngü sürekli devam edecektir. 

6. Ortak mail antivirüs ayarları: Bu ayar da yukarıdaki ortak spam ayarları ile benzerlik göstemektedir. Ortak kullanımda her firmanın veya kullanıcının mail kullanımları diğerlerinden farklı olacağından yine sorun yaşanması kaçınılmazdır. 

Peki aynı sunucuyu kaç kişi ile paylaştığınızı nereden öğrenebilirsiniz  

http://viewdns.info/reverseip/ Bu linke tıklayıp web sitesi adresini yazdığınızda aynı sunucuyu kaç farklı site ile paylaştığınızı görebilirsiniz. 

Ayrıca bütün büyük firmaları da sorgulayabilirsiniz örneğin; turkcell.com.tr, www.akbank.com, agaoglu.com.tr  veya sizin aklınıza gelen diğer kurumsal firmaları da sorgulayabilirsiniz. Kurumsal mail hizmetlerinde sorun yaşamak istemeyen tüm büyük firmalar kendilerine ait mail sunucularında hizmet almaktadırlar. Böylece yukarıdaki sorunların hiçbirini yaşamazlar. 

Kurumsal mail olarak yukarıdaki sorunlara kalıcı çözümümüz;

1. Sadece mail hizmeti için optimize edilmiş yüksek kapasiteli sunucular. ( Web sitesi barıdırılmamaktadır. Eğer müşteri web sitesi barıdırma hizmeti de talep ederse, web sitesi için optimize edilen sunucularımızda barıdırılır farklı ücretlendirilir.)

2. Her sunucunun ip adresleri bağımsız ve o sunucu içindir. Ayrıca her sunucu için yedekli ip adresleri bulunmaktadır, böyle bir durum henüz yaşanmadı ancak bir ip adresi kara listeye düşecek olursa anında diğer ip adresleri devreye girer böylece müşterilerimizin mail trafiği bu durumdan etkilenmezler.

3. İki aşamalı anti spam koruması sayesinde spam mailler engellenir size sadece önemli mailler ulaşır. 

4. İki aşamalı anti virüs koruması; Maillerde gönderilen ek dosyalar ve mail içersisindeki linkler için iki aşamalı anti virüs sistemi ile maksimum koruma sağlanmaktadır.

5. Saatlik gönderim limiti; Kullanıcılarımızdan birinin bilgisayarına virüs bulaşması durumunda mail adresinden yüzlerce mail gönderilmeye çalışlışılacaktır. Bu durum saatlik gönderim limiti tarafından engellenir anında ilgili hesap dondurulur. Müşteri durum hakkında bilgilendirilir ve sorunu çözmesi sağlanır.

6. Kurumsal Mail bir toplu mail gönderme hizmeti değildir; Dolayısıyla kullanıcıların toplu mail göndermesine izin verilmez. Böylece aynı sunucuyu paylaşan diğer kullanıcılar korunur.

 

7. İp adersi kara liste sorgulaması: Yukarıdaki tüm önlemlere rağmen işimizi şansa bırakmıyoruz. Günlük olarak sunucularımızda kullanılan tüm ip adreslerinin kara listede olup olmadığını sorguluyoruz. 

8. Yukarıdaki teknik çözümler ile mail hizmetinizde yaşadığınız tüm sorunlardan kalıcı olarak kurtulursunuz. Şirket maillerinizi kullanırken gözünüz arkada kalmaz.

9. Kurumsalmail.com.tr'nin sunduğu bir diğer hizmet ise mail hesaplarınızı kendinizin yönetebilme imkanının sağlanmasıdır. Böylece yeni bir mail hesabına ihtiyaç duyduğunuzda veya mevcut mail adresinizin şifresini değiştirmek istediğinizde 3. kişilere ihtiyaç duymadan tüm işlemlerinizi kolayca kendiniz yapabilirsiniz. 

10. Teknik destek servisimiz ile her müşterimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz.  Mail hesabınızın oluşturulmasından cep telefonunuza veya bilgisayarınızda outlook kurulumuna kadar ihtiyaç duyduğunuz her zaman 0 850 207 46 94 numaralı müşteri destek hattımızdan destek alabilirsiniz. 

İşte bu sebeplerden dolayı fiyatlarımız klasik hosting sunucularına göre daha pahalı. Bunun biz de farkındayız. Eğer mail trafiğinizin sağlıklı işleyişi sizin için önemli değilse fiyatından dolayı klasik hosting hizmetlerini tercih etmenizi öneririz. Ancak firmanız için mail kullanımı hayati değer taşıyor ise tüm önemli yazışmalarınız mail yoluyla gerçekleşiyor ise bu konuda size sorun yaşamayacağınızın garantisini vermekteyiz. 

Sizde şirket mail hesaplarınızda yaşadığınız tüm sorunlara elveda demek isterseniz, hemen şimdi yeni bir başlangıç yapın, şirket mail hizmetiniz için kurumsal maili tercih edin, yaşadığınız tüm sorunlardan kalıcı olarak kurtulun. Ayrıca eğer sorun yaşamaya devam ederseniz kayıtsız şartsız ödediğiniz ücreti iade edelim.

 

HEMEN BAŞLAYIN

Kayıt esnasında yardıma ihtiyaç duyarsanız 0 850 207 46 94 numaralı telefonu arayarak tüm işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.  


Mail sorunu mail gönderme sorunu mail alma sorunu şirket mail sorunu firma mail sorunu şirket maillerinde neden sorun oluyor firma maillerinde sorun iş maili sorunları outlook sorun outlook problemi e posta sorunu e posta hatası outlook hata mail hatası mail hata mail kara liste ip kara liste spam hause spam mail gereksiz mail virüslü mail mail virüsü virüslü mail engelleme mail antivirüs mail engelleme