• Telefon : 0532 015 15 34

ücretsiz şirket mail adresi alma mümkün mü ? 

   Herşeyden önce kurumsal mail adresi yada şirketinize özel mail adresi alabilmek için bir alan adına ( domaine ) sahip olmanız gerekiyor. Domain www. ile başlayıp .com, .net veya .com.tr gibi uzantılarla biten internet alan adıdır. 
Örneğin: www.firmanizinadi.com gibi. Eğer bir domaininiz yok ise domain tescil işlemi yapmanız gerekmektedir. 

   Domain tescil işlemi nasıl oluyor ? 


   Domain tescil işlemi yani domaini almak için önce domain sorgulama yapmalısınız yani almak istediğiniz domainin uygun olup olmadığını sorgulama işlemine domain sorgulama deniyor. Domain sorgulama işlemi yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.  Sorguladığınız domain müsait ise, yani alınabilir durumda ise domain tescil işlemi yapabilirsiniz. Eğer müsait değil veya alınamaz durumda ise bir başkası tarafından alınmış demektir. Sadece müsait olan domainleri tescil edebilirsiniz.

  Domain tescili ücretli bir işlemdir, üstelik domain ücretleri bir defaya mahsus değil, her yıl düzenli olarak ödenmesi gereken bir ücrettir. Ya alırken 5 yıllık veya 10 yıllık gibi uzun vadelerle almanız gerekir, ki bu süre bittiğinde yine ücret ödersiniz, ya da her yıl süresi sona ermeden sahip olduğunuz domainin yıllık ücretini ödemeniz gerekmektedir. Domain sorgulamak ve tescil işlemi yapmak için yukarıda verdiğim linki tıklayabilir, ya da üst menüden domain tescil linkine tıklayabilirsiniz.  


  Sonuç olarak, Domain tescil işlemi yani alan adı tescili ücretli bir işlem olduğundan ücretsiz şirket maili alma veya ücretsiz info mail diye birşey söz konusu değildir.

  Domaininiz olduktan sonra bir çok servisten ücreti karşılığında kurumsal mail hizmeti kullanabilirsiniz. Firmamızdan bu hizmeti almak isterseniz üst menüden ücretlendirme linkine tıklayıp ihtiyacınız olan mail sayısı kadar kurumsal mail adresi satın alabilirsiniz. 

  İyi bir bilgi işlem bilgisine sahipseniz domaininizin dns adreslerini değiştime, mx kaydı oluşturma, domain yönlendirme,  v.b. işlemleri kendiniz yapabilirseniz Yandex üzerinden ücretsiz kurumsal mail adreslerinizi oluşturup kullanabilirsiniz. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi eğer bu konuda bir bilginiz yok ise daha önce bu işlemleri yapmadıysanız bu işlemlerin teknik bilgi gerektirdiğini unutmayınız.

  Ayrıca Google GsuiteMicrosoft Exchange gibi servislerden kullanacağınız mail hesabının sayısına göre yine yıllık ücret ödeyerek şirketiniz için kurumsal mail hizmeti satın alabilirsiniz. Tabi bu işlemleri yapmak için yine teknik bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. 

  Yada tüm bunlarla uğraşmak yerine müşteri hizmetleri numaramızı arayarak bu hizmeti bir telefonla satın alabilirsiniz firmamızdan kurumsal mail hizmeti satın alan müşterilemize aşağıdaki hizmetleri sunuyoruz. 

* 7 gün 24 Saat telefonla teknik destek
* Maillerinizin bilgisayarlarınıza kurulumu ( outlook ) uzaktan bilgisayarınıza bağlanarak
* Cep telefonunuza mail adreslerinizin kurulumu. Uzaktan cihazınıza bağlanarak
* Mail imza oluşturma bilgilendirmesi. 
* Web sitesi kurulumu. 
* Güvenli mail kullanma yöntemleri 

Hemen Ara 0532 015 15 34 7 / 24 Whatsapp destek hattı