• Telefon : 0532 015 15 34

Son zamanlarda çeşitli firmaların adı kullanılarak gönderilen virüslü maillere karşı dikkatli olun. Bu konuda çalışanlarınızı ve çalışma arkadaşlarınızı da bilgilendirin. 

Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor ki virüslü mail posta kutunuza düştüğü anda bilgisayarınıza virüs bulaşmaz. Ancak ilgili maildeki ekli dosyayı açmaya çalıştığınızda veya mailde yer alan linke tıkladığınızda bilgisayarınıza virüs bulaşır. 

Virüslü maillerin kurbanı olmamak için aşağıdaki önerilere bir göz atmanızı tavsiye ederiz. 

 

  • Her zaman şüpheci olun, sürekli size pdf formatında rapor gönderen bir kişiden .zip veya .rar tarzı değişik bir uzantı görür iseniz tüm maili baştan aşağı tekrar gözden geçirin. Eğer hala şüpheniz geçmez ise yazıştığınız kişi ile telefonda görüşüp mail hakkında bilgi alın
  • Biri ile sohbet ederken, veya telefonla konuşur iken mailleriniz arasında dolaşmayın çünkü bu iki durumda sizin en savunmasız olduğunuz durumlardır. Dikkatinizin dağıldığı bir anda farkında olmadan açmamanız gereken bir dosyayı açabilir veya tıklamamanız gereken bir linki tıklayabilirsiniz.
  • Sürekli yazıştığınız kişilerden beklemediğiniz bir mail aldığınızda hemen açmayın. Unutmayın ki korsanlar sürekli yazıştığınız kişilerin ismini veya mailini kullanarak size onların adına mail gönderebilirler. Dikkati elden bırakmayın

  • Büyük firmalardan veya bankalardan mail geldiğinde kayıtsız şartsız açmayın. Siz şöyle düşünebilirsiniz 'koskoca banka veya telekominikasyon şirketi bana virüs gönderecek değil ya' unutmayın ki korsanlar da sizin böyle düşündüğünüzü bilip en çok bu yollarla inanlara virüs göndermekteler. 
  • En başarılı virüs bulaştırma yolları en inandırıcı olanlarıdır. Dolayısıyla size gelen her maili bir banka dekontonu, bir kargo bilgi mailini, bir opratörden gelen faturay mailini veya sipariş alındı mailini kayıtsız şartsız açmayın virüsler en çok bu frmatlarda gönderilmektedir. 

  • Sizi şaşırtarak panik olmanıza sepep olacak maillere kanmayın örneğin: Gsm opreratörünüzden bu dönemki faturanız 575 TL dir diye bir mail alırsanız. Bu ay neden bu kadar yüksek gelmiş diye düşünmeyin. Onun bir virüs olabileceğini düşünün. 


Özetle ne kadar dikkat ederseniz edin azdır. Çünkü korsanlar her geçen gün yeni yöntemler geliştirmekte ve insanları mağdur etmektedirler. Sizde bu mağduriyeti yaşamamak için tedbiri elden bırakmayın. 

Ya da mail hizmetinizi bizden alın bütün bunları dert etmek zorunda kalmayın. Size gönderilen virüslü mailler size ulaşmadan sunucuda imha edilsin. Kurumsal mail hizmetini kullanan müşterilerimiz bu konuda oldukça memnun siz de memnun müşterilerimiz arasında yerinizi almak isterseniz sağ üst köşede yer alan kayıt ol butonuna tıklayarak kayıt olabilirsiniz. 

Hemen Ara 0532 015 15 34 7 / 24 Whatsapp destek hattı